Maria
Kontakt: Strona WWW

Re: Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa dla szkół

środa 03 sty 2018, 23:16

A czy korzystać znaczy wypożyczać? Przecież można korzystać na miejscu w czytelni, na lekcjach j. polskiego, na wychowawczych... ja nie jestem sama w stanie wszystkiego liczyć u mnie biorący udział w projekcie i korzystający to to samo

Anna

czwartek 04 sty 2018, 09:06

malgosiam52 projekty podaję od maja. Liczba uczniów i oddziałów w tym roku szkolnym. Co do korzystających z nowych książek masz Mario rację. Tak podam bo niby co innego mogę w tej chwili zrobić. Liczyć z kart książek - przecież to bzdura i aż takiego nadmiaru czasu to ja nie mam.

sylv

piątek 05 sty 2018, 12:09

Pytanie do osób, które realizowały program w poprzednim roku i miały kontrolę - jak wygląda taka kontrola? Czy jest zapowiadana? Co sprawdzają szczegółowo? Sprawozdanie już oddaliśmy do OP, ale właśnie sobie uświadomiłam babola, jakiego strzeliłam podając numery inwentarzowe książek z danej faktury...

misiajagodka

poniedziałek 22 sty 2018, 15:01

W jednej z bibliotek w moim mieście, osoba kontrolująca na podstawie faktur losowo sprawdzała, czy książki są wpisane do ksiąg inwentarzowych i stoją na półkach / są wypożyczone.

Pytajnik

wtorek 06 mar 2018, 09:42

Też mam małe pytanko w sprawie kontroli, w jakim miesiącu ona była? Tzn. nie wiem do kiedy trzeba trzymać osobny regał na książki z NPRCz, a nie ukrywam, że miejsca u mnie jak na lekarstwo i muszę zrobić miejsce pod lektury z nowej podstawy. Pozdrawiam!

sylv

wtorek 06 mar 2018, 12:12

Ale po co osobny regał (u mnie byłyby 3) na książki z NPRCz?

Pytajnik

wtorek 06 mar 2018, 12:25

Sylv... jeśli u Was nie było takich zaleceń, to znaczy, że był to wymysł mojego OP... Mieliśmy je też specjalnie oznaczyć (na grzbiecie i w książce) A Wy nie? To chyba radosna twórczość urzędników kwitnie.

Alicia

wtorek 06 mar 2018, 14:07

Zaleceń u mnie nie było, ale sama zrobiłam napisy na te regały, na których postawiłam książki z programu - ot, informacyjnie. Stoją obok tych z KNM :wink:

Dorota79

wtorek 06 mar 2018, 14:47

Sprawdziłam listę. Szkoła dostała pieniądze z programu. Mam pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają to za sobą lub są w trakcie realizacji - co dalej, to znaczy, jakie ja w tej chwili mam podjąć kroki, w jakim czasie zrealizować to, co było w podaniu itd. itp.?

sylv

wtorek 06 mar 2018, 15:12

U mnie żadnych zaleceń nie było. Lektury wszystkie trafiły na półki z lekturami dla poszczególnych klas, a nowości mam porozdzielane pomiędzy 4 regały, każdy na inny poziom wiekowy.
Dorota79 pisze:Sprawdziłam listę. Szkoła dostała pieniądze z programu. Mam pytanie do kolegów i koleżanek, którzy mają to za sobą lub są w trakcie realizacji - co dalej, to znaczy, jakie ja w tej chwili mam podjąć kroki, w jakim czasie zrealizować to, co było w podaniu itd. itp.?
Wszystko po podpisaniu umowy robisz :) U mnie podpisanie umowy było w połowie października. Tak, termin do 19 grudnia do zrobienia wszystko :)

Beata8

wtorek 06 mar 2018, 18:26

Dorota79 pisze:co dalej
Ja też jestem.
Czyli: mam już zrobioną ankietę dla rodziców i wykaz książek do kupienia. Mam zrobioną ankietę dla uczniów i też książki polecane.
Konsultacje z SU, Radą R., Radą Pedag. i oczywiście z Bibl. Miejską po podpisaniu umowy przez dyrekcję. Zrobię sobie druki potwierdzenia. Albo do każdej imprezy ogólne potwierdzenie.
Myślę, że książki wstępnie będę zamawiać z Tuliszkowem. Niezbyt ich lubię, ale zamówię wcześniej i termin zapłaty po podpisaniu umowy.
No i rozpiszę imprezy: tytuły, scenariusze, pogadam z życzliwym koleżeństwem. Każdy coś robi, tylko to opisać. Ale zrobię tylko to, co miałam napisane we wniosku, minimum.

Może jeszcze ktoś, coś?
Żeby to jakoś na spokojnie, chociaż pewnie bez nerw się nie obejdzie.
Pozdrowionka dla tych, co już po i dla tych, co przed.

sylv

wtorek 06 mar 2018, 18:51

Ja musiałam jeszcze wysyłać zapytania ofertowe do księgarń i wybrać najkorzystniejszą ofertę. Minimum 3 do porównania. Chociaż to nie zalecenie OP, tylko dyrekcji i księgowej.

Dorota79

środa 07 mar 2018, 13:13

Szanowne koleżanki i koledzy. W związku z programem mam pytanie. Czy zechciałby się ktoś wymienić lub podzielić zestawem książek, które były lub będą kupowane przez was w ramach NPRCz? Chodzi mi o szkołę podstawową. Mam swoją listę, ale chciałabym ją uzupełnić, ewentualnie poprawić.

sylv

środa 07 mar 2018, 13:48

Podaj maila to Ci wyślę tabelkę w Excelu :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”