kinia1021

Dłużnicy

poniedziałek 01 paź 2007, 10:39

Mam pytanie. Co robicie z dłużnikami? Ja ponaglam 3 x i potem powinnam coś z tym zrobić. Spisać ksiązki ze stanu jako niezwrócone ale jak to udokumentować? Dawniej kartę czytelnika i kartę ksiązki plus ponaglenia podpinałam pod protokół , teraz w MOLu to dłużnicy mi awansują nawet do 6 klasy LP i trochę to dziwnie wygląda. Robić wydruki zaraz po odejściu ucznia ze szkoły? Oczekuję Waszej rady.

panna Maple

wtorek 02 paź 2007, 12:44

Niestety ja też mam problem z dłużnikami, którzy skończyli szkołę. Wysyłam im do domu ponaglenie i jeżeli nie ma odzewu, po porostu ubytkuję książkę. Niestety, mimo moich starań zawsze znajdzie się ktoś, kto przywłaszczy sobie w taki sposób ksiażkę. Pozdrawiam

M.

wtorek 02 paź 2007, 14:23

a ja wprowadziłem klasę pt."dłużnik" :) i tam przenoszę zadłużonych czytelników
jak już ponaglenia nie pomagają po około 1 roku zostają usunięci z bazy a książki odpisane :(
można przecież zawsze wydrukować pojedynczego czytelnika z zasobem jego konta i załączyć do protokołu ubytków

pozdrawiam

gość

dłużnicy

piątek 05 paź 2007, 11:16

M. pisze:a ja wprowadziłem klasę pt."dłużnik" :) i tam przenoszę zadłużonych czytelników
jak już ponaglenia nie pomagają po około 1 roku zostają usunięci z bazy a książki odpisane :(
można przecież zawsze wydrukować pojedynczego czytelnika z zasobem jego konta i załączyć do protokołu ubytków

pozdrawiam
Dobry pomysł. Wykorzystam. Dziękuję.

Basia

Re: Dłużnicy

poniedziałek 20 lis 2017, 15:45

Wątek stary, ale niestety ciągle aktualny.
Ile czasu czekacie z odpisaniem książek niezwróconych?
Pracuję w szkole policealnej, okres oczekiwania na pewno musi być dłuższy, bo często książki wracają nawet po kilku latach, ale przecież nie mogę w nieskończoność czekać na zwrot...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”