ksanna

Re: MOL NET

piątek 17 maja 2019, 21:59

Sprawdź raport dzienny i okresowy.
Sprawdzałam, strasznie ta tabelka jest nieczytelna i nie pokazuje tego, co chcę. W sprawozdaniu podajemy, jaka jest średnia wypożyczeń w każdej klasie, a tego niestety nie mogę wygenerować w programie. Co do podręczników - ogrom pracy, ciężkiej i najczęściej nie docenianej, jednak ja jestem zdania, że do czytelnictwa nie wliczam podręczników.

EMT

piątek 17 maja 2019, 22:34

Do czytelnictwa tego nie wliczam (czyli do nagród dla najlepszych w danym roku). Ale w sprawozdaniu podaję wartość rzeczywistą (czyli z podręcznikami). W Molu (statyka) wchodzę na poziom klas i zawsze jest kilku lepszych od tych "podręcznikowych". I mam o tyle lepiej (w tym momencie), że na wypożyczenia podręczników zakładamy każdemu uczniowi odrębne konto z odpowiednim kwalifikatorem. W związku z tym od razu wiemy, czy jego "czytelnictwo" wynika naprawdę z "normalnych" książek.

Maria
Kontakt: Strona WWW

piątek 17 maja 2019, 22:41

ksanna pisze:
piątek 17 maja 2019, 21:59
Sprawdź raport dzienny i okresowy.
Sprawdzałam, strasznie ta tabelka jest nieczytelna i nie pokazuje tego, co chcę. W sprawozdaniu podajemy, jaka jest średnia wypożyczeń w każdej klasie, a tego niestety nie mogę wygenerować w programie. Co do podręczników - ogrom pracy, ciężkiej i najczęściej nie docenianej, jednak ja jestem zdania, że do czytelnictwa nie wliczam podręczników.
Wydawało mi się, że jest suma wypożyczeń i średnia...

Biblus

czwartek 23 maja 2019, 08:11

Czy ktoś z szanownego grona orientuje się jak w molnet+ jest rozwiązana kwestia z przypomnieniami o zaległościach. Niedawno zacząłem pracę z tym programem i wiem, że program sam wysyła powiadomienia, ale nie wiem czy wysyła na dziennik elektroniczny, czy trzeba u każdego czytelnika wpisać jego maila.

Ilona

czwartek 23 maja 2019, 08:44

W danych kontaktowych czytelnika trzeba wpisać adres e-mailowy czytelnika - tylko wtedy system będzie do niego wysyłał powiadomienia (automatycznie, po upływie terminu wypożyczenia każdej pozycji).
MolNet + nie ma "połączenia" z dziennikiem elektronicznym ( przynajmniej ja nic o tym nie wiem :-) )

Nux

czwartek 23 maja 2019, 11:20

Biblus pisze:
czwartek 23 maja 2019, 08:11
Czy ktoś z szanownego grona orientuje się jak w molnet+ jest rozwiązana kwestia z przypomnieniami o zaległościach. Niedawno zacząłem pracę z tym programem i wiem, że program sam wysyła powiadomienia, ale nie wiem czy wysyła na dziennik elektroniczny, czy trzeba u każdego czytelnika wpisać jego maila.
Jeśli ten dziennik ma eksport do SOU, to możesz potem zaimportować dane. Z dziennika UONET powinien być taki eksport:
http://www.bazawiedzy.vulcan.edu.pl/baz ... p/show/485

Pytajnik

czwartek 23 maja 2019, 12:18

Proszę o pomoc. Mój czytnik kodów po strajku zastrajkował i.. nie sczytuje kodów kreskowych :cry: Piszczy przy włączaniu, świeci też światełko, ale niestety kodu "nie widzi". Czy macie Państwo na to jaką radę? Firma motorola. A i dodam, że szybkę mam przetartą (taką radę gdzieś znalazłam, niestety nie podziałało). :x

Dorota79

czwartek 23 maja 2019, 12:26

A kursor miga ci w okienku kodu?

Nux

czwartek 23 maja 2019, 12:46

Pytajnik pisze:
czwartek 23 maja 2019, 12:18
Proszę o pomoc. Mój czytnik kodów po strajku zastrajkował i.. nie sczytuje kodów kreskowych :cry: Piszczy przy włączaniu, świeci też światełko, ale niestety kodu "nie widzi". Czy macie Państwo na to jaką radę? Firma motorola. A i dodam, że szybkę mam przetartą (taką radę gdzieś znalazłam, niestety nie podziałało). :x
Poszukaj instrukcji do swojego modelu. Powinno tam być coś o tym jak zaprogramować czytnik (jakieś kody do sczytania).

Pytajnik

środa 29 maja 2019, 10:49

Niestety nie da się sczytać kodu, jeśli czytnik ich nie widzi... Do tej pory nie udało się go naprawić ;/

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”