alan

darowizny

czwartek 22 lis 2007, 12:25

Czy osoba fizyczna przekazująca bibliotece książki w formie darów musi płacić podatek ?

Maria
Kontakt: Strona WWW

czwartek 22 lis 2007, 22:37

Jaki podatek?

alan

poniedziałek 26 lis 2007, 10:24

Wiedziałam, że nikt nie słyszał o takim podatku. ale moja nowa ksiegowa cierpiąca chyba na fobię podatkową próbuje mi coś takiego udowodnić. Nie wystarcza jej nawet wykładnia prawna sciagnieta przeze mnie z ebibu. Najlepsze jest to, że pieniędzy na ksiązki nie widać a darowizny nie wolno mi przyjąć.

alinaku

poniedziałek 26 lis 2007, 11:03

Alan, poproś dyrektora, żeby skierował księgową do psychiatry, ale najpierw niech ona poda podstawę prawną swojego działania. A tak na poważnie, to proponuje, byś złozył/a pisemko do dyrektora, że za powiedzmy 14 dni masz zamiar przyjąć taka a taka darowiznę i że masz nadzieje, ze dyrektor nie ma nic przeciwko temu. Jeżeli dyrektor nie odpowie (a nie odpowie) , to po prostu przyjmij tę darowiznę. I nie przejmuj sie księgową.
Boże, kto w tych szkołach pracuje?! Jak to ma dzialać?!

xandre

poniedziałek 26 lis 2007, 11:21

:? podatek? :? :shock: :? :shock: :? :shock:

A.K.

poniedziałek 26 lis 2007, 22:26

może pomyliło jej się coś z tym, że pzekazując darowiznę w formie pieniędzy na daną instytucją darczyńca może odpisać sobie taką darowizną od podatku ale żeby instytucja płaciła podatek od otrzymanych darów w postaci książek to jeszcze nie słyszłam. u mnie jest nieco inny ewenement księgowej, która wogóle nie pozwala wliczać wartości darowanych książek, poprostu każe pisać "zero złotych" w księdze. to też kolejny przykład niedouczenia. ale wg. księgowej co bibliotekarz wie o pracy księgowej (ja akurat mam pewne doświadczenie). ale to trzeba prowadzić wojnę żeby wyszło na moje.

jednak w tym przypadku przez taką tępą babę cierpi biblioteka szkolna. niech sama zapłaci podatek od własnej głupoty.

PollyAnna

Re: darowizny

środa 12 gru 2007, 16:27

alan pisze:Czy osoba fizyczna przekazująca bibliotece książki w formie darów musi płacić podatek ?

Biedna ta Twoja księgowa :-((( ...być może pogubiła się w gaszczu przepisów prawnych ....

Może pomyliło Jej się z tym , że dawniej wydawnictwa i drukarnie odbijały sobie od podatku wartości książek przekazywanych bibliotekom w formie darowizn. Może pomylił się Jej ten fakt z podatkiem za obdarowywanie?"(((

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”