Izabela Gwiazda

Potrzebuję Waszej pomocy, a Jacko szczególnie...

wtorek 15 paź 2013, 14:06

W Lublinie Urząd miasta nagle stwierdził, że nauczyciel-bibliotekarz nie jest belfrem i chce nas pozbawić płacy(czyli dnia wolnego) za pracę w każdą niedzielę. :evil: Dotąd było niesprawiedliwie, ponieważ tzw. tablicowi mieli płatne, a my wolny dzień.
Motywacja UM , że my nie stoimy przy tablicy. W tej samej szkole pracujacej w systemie wieczorowo-zaocznym tablicowi maja dalej mieć platne. MY nie- nawet tym dniem wolnym.Powołują sie na kartę twierdząc, jsteśmy niatablicowi oraz,że BONI nas odjął z ...nauczycieli. Słynny lubelski ŻUK w akcji.Koleżeństwo, kiedyś sama rozsyłałam takie linki co mamy zrobić jak nam obniżą etat itp. ZNP łomża to miała..teraz nie widzę u nich. Skwasili mi radość z nagrody z okazji DEN.
Izabela Gwiazda

madan

Re: Potrzebuję Waszej pomocy, a Jacko szczególnie...

wtorek 15 paź 2013, 23:43

Myślę, że chodzi o ten dokument : http://www.znp.edu.pl/element/1561/Nauc ... tekarze_sp.
Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że minister Boni nie ma mocy by nas pozbawić nauczycielskich "przywilejów", a w KN natenczas nie ma nauczycieli "nietablicowych". Pewnie marzenia pana Żuka zasłoniły mu rzeczywisty obraz rzeczywistości :)
Gratuluję nagrody! Ja nie dość pracowałam :(

Jacko

środa 16 paź 2013, 14:37

Izabela Gwiazda pisze:W Lublinie Urząd miasta nagle stwierdził, że nauczyciel-bibliotekarz nie jest belfrem i chce nas pozbawić płacy(czyli dnia wolnego) za pracę w każdą niedzielę. :evil: Dotąd było niesprawiedliwie, ponieważ tzw. tablicowi mieli płatne, a my wolny dzień.
Motywacja UM , że my nie stoimy przy tablicy. W tej samej szkole pracujacej w systemie wieczorowo-zaocznym tablicowi maja dalej mieć platne. MY nie- nawet tym dniem wolnym.Powołują sie na kartę twierdząc, jsteśmy niatablicowi oraz,że BONI nas odjął z ...nauczycieli. Słynny lubelski ŻUK w akcji.Koleżeństwo, kiedyś sama rozsyłałam takie linki co mamy zrobić jak nam obniżą etat itp. ZNP łomża to miała..teraz nie widzę u nich. Skwasili mi radość z nagrody z okazji DEN.
Nie bardzo rozumiem dlaczego praca w każdą niedzielę i co to za praca?
W przypadku pracy w dzień wolny od zajęć (standardowo: soboty i niedziele) nauczycielowi wykonującemu zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze w pierwszej kolejności przysługuje inny dzień wolny od pracy.
art. 42c ust. KN
Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5..

Izabela Gwiazda

piątek 18 paź 2013, 13:52

Praca w bibliotece CKU. Szkoła działa poniedziałek-środa-piątek (wieczorówka); sobota i niedziela każda(zaoczni).Zaoczni są nauczani naprzemian w 2 turach. Biblioteka też działa w te 5 dni. Tu nie na tak,że słuchacze przychodzą tylko na swoich zjazdach i zajęciach. Ci z wieczorówki przychodzą w sobotę i na odwrót. Tzw. tablicowi mają platne za niedziele, my dotąd miałyśmy dzień wolny. Teraz UM określił nas jako nie tablicowe i chce nam odebrać ten dzień :evil: , im nie. W oczach urzędu nie jesteśmy nauczycielami, ten od wf-u jest baardzo tablicowy. Stąd prośna o pomoc. TYM, którzy nam pomogli ślicznie dziękujemy. Iza I Ela. :D
Izabela Gwiazda

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”