kinia

ocena pracy nauczyciela bibliotekarza

czwartek 25 wrz 2008, 10:10

Mam być oceniana przez dyrektora. Czego mogę się spodziewać? Na co zwrócić szczególną uwagę? Czy ktoś ma jakąś cenną radę dla mnie ?

kamk

czwartek 25 wrz 2008, 14:09

Przejrzyj archiwum Biblioteki w Szkole. Gdzies , kiedyś był poradnik dla dyrektor, któy hospituje bibliotekę.
Ja pamiętam, że trzeba mieć: plan pracy, rozkład tematów ze ścieżki lub realizowanego przez ciebie przysposobienia czytelniczego i informacyjnego, ścieżka czytelnicza i medialna (jeżeli jest u was), dziennik biblioteki, wykaz lekcji, lokal biblioteki, napisy informacyjne dla uczniów, podział ksiegozbioru, działania czytelnicze i imprezy w bibliotece, działania dla nauczycieli i różnych grup uczniów (u mnie informacje o maturach, informatorach maturalnych, ważne daty dla maturzystów, jak się uczyć), stosowane metody nauczania.

Maryjka

hospitacja

czwartek 25 wrz 2008, 14:44

Witam Koleżankę!
Cenne rady zawsze w cenie i dlatego na początek należy nabrać dużo powietrza w płuca i dać sobie czas na analizę swojej sytuacji z perspektywy czasu. Hospitacja pewnie za jakiś czas, więc głęboki oddech i ... może będzie Ci pomocą w temacie lektura "Biblioteki w Szkole"? Na ten przykład proponuję zapoznać się z artykułem w 10 numerze naszego "przewodnika zawodowego" z roku 2005. Tak na początek, a potem może jeszcze coś się nasunie z tematu i wówczas. Koleżanko, zapraszam do kolejnych odwiedzin, a my będziemy wspierać! Ze swojego doświadczenia wiem, że można liczyć na cenne wskazówki i rady naszych Koleżanek i Kolegów!
Pozdrawiam. M.

Aqa

czwartek 25 wrz 2008, 17:31

U mnie szef ma przygotowane wcześniej pewne punkty, a tam: co robiłam w ciągu minionych 5 lat /imprezy, akcje, publikacje zewnętrzne, szkolenia, kursy, kółka, współpraca z nauczycielami, etc./ Zanim sam coś powie- pyta, co ja zrealizowałam ponad obowiązki w ciągu minionego okresu, jakie podejmowałam zadania /tu, jeśli mu coś umknęło to sobie dopisuje/, co zamierzałam, czy coś mi nie wyszło moim zdaniem, jakie mam zamiary odnośnie dalszej pracy pedagogicznej. Wysłucha, później sam mówi jak ocenia moja pracę. Przedstawia swoją propozycje oceny. Mam czas się do niej odnieść.

Książniczka

piątek 26 wrz 2008, 09:38

Temat faktycznie już był i to dość obszernie omówiony, więc może warto tam zajrzeć.Zwłaszcza, że doświadczenia koleżanek i kolegów bibliotekarzy w tej materii baaardzo rózne...U mnie nie potrzebny był ani konspekt, ani plany na przykład i wyglądało to zupelnie inaczej...Co dyrektor, to inne obyczaje.Poczytaj sobie...
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

io

hospitacja

piątek 26 wrz 2008, 12:11

Ja zaprosiłam dyrekcję do jury w konkursie czytelniczym,podałam dziennik, księgi,sprawozdania i to była moja cała hospitacja.

Maryjka

Hospitacja

piątek 26 wrz 2008, 12:32

Hospitacji miałam bardzo dużo /wiele lat pracy/. Bywało, że pod rząd hospitowane były tylko lekcje. Wiadomo, że to najłatwiej nie znając charakteru pracy nauczyciela bibliotekarza. W późniejszym czasie zmieniło się na tyle, że kolejna dyrekcja poznawała moją pracę i zaangażowanie również poprzez obserwację imprez okolicznościowych, apeli, akademii, spotkań z "ciekawymi" luźmi przez mnie organizowanych lub przy współpracy z innymi (umiejętność współpracy) oraz obserwowała umiejętności organizacyjne. Oczywiście sposób prowadzenia czyli administrowanie zasobami bibliotecznymi również. Możliwości jest bardzo dużo, ale zawsze Koleżnka powinna wcześniej otrzymać informację od osoby hospitującej o charakterze i celu hospitacji. Życzę z całego serca powodzenia oraz rzeczowej hospitacji. Jasno określony cel i obszar obserwacji to już połowa sukcesu. Na pewno tak będzie! W każdym razie życzę wszystkiego dobrego i czekam na wiadomości jak poszło?
Pozdrawiam! M.

kinia

hospitacja

piątek 26 wrz 2008, 12:42

Baaaaaardzo dziękuję za cenne rady. Myślę, że wszystko będzie w porządku. W końcu staram się cały czas pracować solidnie a nie tylko na pokaz.

maja_1
Kontakt: Strona WWW

piątek 26 wrz 2008, 13:04

U mnie od lat sprawdza się zapraszanie dyrekcji na organizowane przez mnie imprezy (niektóre przeprowadzam sama ale większość z innymi nauczycielami)
Potem przy ocenie mojej pracy - odnośnie pracy pedagogicznej - niewiele trzeba już dopowiadać.
Pozdrawiam
maja

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”