Ollaboga

Czas pracy nauczyciela

poniedziałek 19 gru 2011, 17:33

Mam pół etatu, wiadomo - 15 godzin. Przychodzę wcześniej, czekam na konferencje, konsultacje (!!!) i takie tam - sami wiecie. Wcale nie czuję, że mam mniej godzin, ale do czego zmierzam. Przy każdej okazji dyrekcja powtarza mi, że nauczyciela obowiązuje 40 godzinny czas pracy (!).
Wg KN taki czas obowiązuje nauczyciela zatrudnionego w pełnym wymiarze godzin. Czy mnie ten czas pracy skraca się wprost proporcjonalnie? Czy mnie obowiązuje 20 godzin? A może w grę wchodzą tu jakieś inne przepisy.
Pozdrawiam serdecznie.
Ollaboga

MartaK.

poniedziałek 19 gru 2011, 19:52

Ja też mam umowę na pól etatu. I owszem, oznacza to pracę 20 godzin tygodniowo ( w tym 15 stacjonarnie). Przynajmniej w teorii, bo pracuję więcej :) Ale to już inna bajka

halinah

poniedziałek 19 gru 2011, 20:56

Te 5 godzin ponad pensum (minus 1 lub pół godziny "karcianej" - zależy w jakim typie szkoły pracujesz) przy 1/2 etatu, poświęcasz na działania poza tymi bezpośrednio poświęconymi uczniom. Czyli np. rada pedagogiczna, zebrania zespołów, samokształcenie (kursy, studia podyplomowe, konferencje, e-kształcenie, czytanie książek i czasopism fachowych i nie tylko), przygotowanie wystaw, konkursów, zajęć bibliotecznych, zakupy książek, współpraca z innymi bibliotekami, i inne, które mi w tej chwili nie przychodzą do głowy. I mogą one być wykonywane w szkole, ale też poza nią.

Ollaboga

wtorek 20 gru 2011, 09:35

Dzięki kochani! Czyli, gdy jak po raz kolejny usłyszę o tych 40 godz., to powołam się się na KN.
Czy u Was też dyrekcja nie lubi nauczycieli zatrudnionych w niepełnym wymiarze godzin? Wyobraźcie sobie, że na konferencji podsumowującej ubiegły rok szkolny stwierdziła. że są jak (baaardzo przepraszam za wyrażenie) "wrzody na dupie". Nie wiem dlaczego nie wyszłam wtedy z sali...
Pozdrawiam cieplutko. Ollaboga

Malkontent

wtorek 20 gru 2011, 11:34

I czego tu wymagać od uczniów, kiedy człowiek niby wykształcony, pedagog w stosunku do kolegów używa takich sformułowań.O tempora, o mores.Pewnie odpowiedziałabym, ze rola wrzoda bardzo Ci nie odpowiada i chętnie popracujesz na całym etacie.

Meg

wtorek 20 gru 2011, 14:16

To świadczy o dyrektorze... Mój dyrektor na fakt, ze ukończyłam studia podyplomowe z informatyki podsumował to tak, że nikt mi nie kazał robic tych studiów- to się nazywa wspieranie nauczyciela w formach dokształcania z własnej woli :-) Tak nie zachowuje się dyrektor na poziomie...

Chmurka

Re: Czas pracy nauczyciela

wtorek 20 gru 2011, 19:02

[quote="Ollaboga"] Przy każdej okazji dyrekcja powtarza mi, że nauczyciela obowiązuje 40 godzinny czas pracy (!).

[/quote]
Mi też vicedyrektor próbował mydlić oczy 40 - godzinnym czasem pracy na 1/2 etatu. Oni czasem nie wiedzą na jakim świecie żyją!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”